787 03 13 13
Zaznacz stronę

Żaluzje pionowe wertikale

Wysoka jakość i funkcjonalność w dobrej cenie.

 Osłon okiennych, które dają dużą swobodę sterowania. Zapewniają odpowiednią ochronę przed słońcem. Proste w obsłudze i funkcjonalne pod względem aranżacyjnym. Sprawdzą się w biurze, domu i wszędzie tam, gdzie występują okna o dużej powierzchni. Dzięki nim stworzysz ciekawą i niebanalną przestrzeń.

Szyna, do której mocowane są żaluzje pionowe, przypomina klasyczny karnisz. Umożliwia instalację do powierzchni poziomych jak i ukośnych. W szynie znajduje się prowadnica z ruchomymi uchwytami, do których mocowane są pionowe tkaniny. Twoje wnętrze. Prawie 300 wzorów materiału oraz ich łatwa wymiana bez konieczności demontażu szyny, to dobry sposób na szybką zmianę wystroju.

Lamele wertikali obracają się o 180 stopni wokół własnej osi, dzięki czemu zabezpieczają pomieszczenia przed słońcem i niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, nie zasłaniając w pełni widoków za oknem. Żaluzje pionowe w zależności od wybranego systemu można zsunąć na dowolny bok, do środka lub na zewnątrz. Jeśli wolisz nietypowe rozwiązania, verticale mogą pełnić funkcję drzwi lub ścianki działowej, dzieląc tym samym dużą przestrzeń na mniejsze sektory. 

W zależności od gustu lub wielkości osłanianej wnęki, możesz zastosować tkaniny o szerokość 89 lub 127 mm. Z kolei maksymalna szerokość osłony może wynosić 5 m. Ze względu na swoje właściwości, żaluzje pionowe mogą być stosowane m. in.: w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych oraz zaostrzonych przepisach przeciwpożarowych. Verticale dają możliwość sterowania za pomocą sznurka, pokrętła lub pilota, poprzez zasilenie żaluzji napędem elektrycznym.

DOPASOWANIE Dostępne są różne szerokości lameli oraz materiały, z jakich są wykonane. Dzięki temu można dopasować żaluzje do wnętrza tak, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję.

WYGODA Prosta obsługa przy pomocy sznurka, pilota, przełącznika bądź urządzenia mobilnego ułatwiają codzienne użytkowanie osłon.

GWARANCJA 36 miesięcy gwarancji.

KOMFORT Zamknięte lamele żaluzji zaciemniają pomieszczenie i ograniczają nagrzewanie pomieszczenia, co daje upragnione warunki do wypoczynku.

DESIGN Szeroki wybór kolorów lameli pozwala na stworzenie unikatowych osłon idealnie pasujących do stylu danego wnętrza.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ Możliwość dowolnego ustawienia kąta nachylenia lameli, pozwala na sterowanie ilością światła wpadającego do pomieszczenia.

Czyszczenie wertikali

Jednym ze sposobów czyszczenia wertikali, jest regularne odkurzanie wiszących lameli. Do czyszczenia należy wybrać odpowiednią końcówkę – ssawkę. Ssawka pomaga usunąć cząstki kurzu, ustawiając mniejszą moc ssania jaka jest używana z końcówką szczotki, możemy delikatnie oczyścić verticale, nie narażając lameli na wciągnięcie do środka. Lamele odkurza się poruszając ssawką od góry do dołu, gdyż robiąc to w przeciwną stronę, możemy przypadkowo odczepić lamele.

Sterowanie

Sterowanie ręczne przy pomocy sznurka bądź pokrętła lub sterowanie elektryczne przy pomocy przełącznika, pilota lub urządzenia mobilnego, gdy:

  • w miejscach trudno dostępnych.
  • będzie również pomocne w budynkach o dużej powierzchni.
  • rozmieszczenie okien uniemożliwia zastosowanie patyka, sznurka lub łańcuszka koralikowego,

Montaż

Montaż inwazyjny:
– do ściany,
– do sufitu.
 

Wymiary

Szerokość: do 400 cm
Wysokość: do 400 cm

Rodzaj wertikali

Wertikale 89 mm

 
Wertikale 89 mm to najwęższy rozmiar lameli spośród wszystkich wertikali w naszej ofercie. Jest to rozwiązanie praktyczne, które przez ruchy obrotowe pozwala regulować natężenie światła w pomieszczeniu, a także wysoce dekoracyjne – nadaje ono wnętrzu stylowy i nowoczesny charakter.

Wertikale 127 mm

Wertikale 127 mm to najszerszy rozmiar lameli spośród wszystkich dostępnych w naszej ofercie. Pozwalają one odpowiednio regulować stopień naświetlenia pomieszczenia promieniami słonecznymi, a także dodają mu niekwestionowanej elegancji i szyku.

 

Wertikale skośne

Żaluzje pionowe dobrze działają jeśli kąt pochylenia szyny do poziomu jest mniejszy niż 30°. W wyjątkowych przypadkach można montować żaluzje pionowe stosując kąt pochylenia do 45°. Należy pamiętać, że ich funkcjonowanie będzie wówczas utrudnione, a między szyną a lamelami będą występowały niezbyt estetyczne prześwity.

Wertikal bezłańcuszkowy

Wertikal z bezłańcuszkowym systemem obciążnika tkaniny.

 

 

Zaczerpnij INSPIRACJI

​Typ Wertikali (żaluzji pionowych)

TYP

 

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00