787 03 13 13
Zaznacz stronę

Rolety zewnętrzna

SK45, SKP, SKO

Rolety w systemach adaptacyjnych zostały zaprojektowane z myślą o montażu w budynkach już istniejących. Szczególną zaletą tych produktów jest brak ingerencji w obecny stan obiektu, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet możemy podjąć w dowolnym momencie.

Rozwiązania te mogą być montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Zwłaszcza ten ostatni sposób pozwala na uzyskanie lepszych parametrów akustycznych. W systemach rolet adaptacyjnych istnieje możliwość zastosowanie pracującej niezależnie moskitiery, która zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

Rolety zewnętrzne a bilans energetyczny budynku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w rzeczywistości budynek traci energię cieplną trzema głównymi drogami: wentylacją, przez ściany oraz poprzez okna i drzwi. Zwłaszcza te ostatnie elementy  przyczyniają się do straty nawet 25% ciepła, a latem przepuszczają około 60% energii promieniowania słonecznego, co powoduje przegrzewanie się pomieszczeń. Dlatego też podczas wyboru stolarki okiennej cechującej się nawet najlepszymi parametrami izolacyjności termicznej, warto zainwestować także w rolety zewnętrzne, które pełnią wiele istotnych funkcji. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych, stanowią one barierę, która skutecznie chroni okna przed utratą ciepła nawet o kilka procent. Z kolei latem doskonale zabezpieczają przed przegrzewaniem pomieszczeń, jednocześnie ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym redukcję kosztów eksploatacji budynków.

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo odgrywa w naszym życiu bardzo istotną rolę, a jeśli w grę wchodzi odpowiednie zabezpieczenie naszego to zależy nam na wyborze najlepszego i najbardziej skutecznego rozwiązania. Jednym z elementów zabezpieczających nasz dobytek są z pewnością aluminiowe rolety zewnętrzne, które działają zniechęcająco na potencjalnego włamywacza i stanowią dodatkową barierę przed przedostaniem się do wnętrza budynku.

DOSTĘPNE KSZTAŁTY SKRZYNEK

SK45

Dzięki charakterystycznemu pięciokątnemu kształtowi ta profilowana rolkowo skrzynka rolety zewnętrznej SK45° tworzy optyczne akcenty w obrębie elewacji. Ścięty pod kątem 45° stopni dół skrzynki zapewnia lepszy dostęp światła do pomieszczeń.

SKP

Profilowana rolkowo półokrągła osłona SKP jest idealnym wariantem skrzynki przeznaczonym dla rolet zewnętrznych, nadającym się do montażu w głębokich ościeżach okiennych: górna część dokładnie przylega do nadproża nadając całości elegancki a zarazem subtelny wizualnie wygląd.

SKO

Formowaną rolkowo okrągłą osłonę SKO wykonaną z wysokiej jakości stopów aluminium można harmonijnie integrować z istniejącą elewacją bądź poprzez odpowiednią kolorystykę wykorzystywać ją do tworzenia atrakcyjnych wizualnie akcentów. Okrągłą formę można rozszerzyć, stosując wtykowe okrągłe profile dla prowadnic.

Typ montażu

SK45

Roleta montowana jest na elewacji budynku. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

Roleta przykręcana jest na ramę okienną. Wyjście napędu (linki) jest przez ramę okienną. Należy pamiętać, ze do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.

Roleta montowana jest we wnękę okienną odwrócona. Należy pamiętać aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej. Należy wziąć pod uwagę również, ze pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).

SKP

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna..

Cała roleta montowana jest na nadprożu budynku. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

SKO

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

Cała roleta montowana jest na nadprożu budynku. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

Zabezpieczenie rolety zewnętrznej przed włamaniem

Rygiel automatyczny do rolet

Rygiel automatyczny w rolecie zewnętrznej podtynkowej stosowany jest w roletach podnoszonych manualnie. nie można stosować rygli automatycznych w roletach elektrycznych. Rygiel samoczynnie blokuje bolec po całkowitym zamknięciu rolety, uniemożliwiając tym samym podniesienie rolety z zewnątrz.

Rygiel ręczne do rolet

Rolety w których zastosowane są rygle ręczne, skutecznie blokują rolety przed niepowołanym podniesieniem. Rolety zewnętrzne z ryglami ręcznymi muszą być montowane z dala od okna. 

Zamek baskwilowy do rolet

Przekręcenie zamka w listwie końcowej rolety spowoduje wysunięcie się sztab i zablokowanie rolety zewnętrznej. Zamek kluczykowy jest skutecznym sposobem zabezpieczeniem rolety przed podniesieniem jej przez osoby do tego niepowołane. Stosowany jest głównie w wejściach do sklepów i boksów.

Wieszaki blokujące do rolet

Wieszaki blokujące do rolet zewnętrznych powodują dodatkowe zabezpieczenie w postaci dociskania pancerza rolety zewnętrznej do podłoża, na które opada listwa końcowa rolety. Dzięki swojej konstrukcji wieszak blokujący uniemożliwia podważenie rolety. Stosować je można wyłącznie z napędem elektrycznym rolety.

Sterowanie

Sterowanie ręczne przy pomocy taśmy, linki, mechanizmu sprężynowego lub korby oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika lub
pilota.

Łatwość sterowania i bezpieczeństwo

Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwalają na łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników.
• Sterowanie centralne umożliwia obsługę kilku rolet w jednym czasie nawet tych trudno dostępnych. Wystarczy jedno użycie przycisku pilota, aby zasłonić okna lub ustawić rolety w położeniu całkowicie gwarantującym ochronę prywatności.
• Automatyczne zamykanie się rolet przy dużym nasłonecznieniu. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych.
• Symulacja obecności. Rolety mogą być sterowane całkowicie automatycznie.
O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.

 Sterowanie ręczne

Zwijacz taśmy lub sznura, stosowany w roletach o powierzchni do 3 m2.

Zwijacz korbowo taśmowy, stosowany w roletach o powierzchni do 6 m2.

Przekładnia Kardana z korbą.  Uruchamia roletę za pomocą korby. Stosowana w roletach o powierzchni do 7 m2.

Mechanizm sprężynowy.  Mechanizm ułatwiający podnoszenie i opuszczanie rolety i ustawienie jej w pozycji otwartej lub zamkniętej. Stosowany z zamkiem baskwilowym.

INSPIRACJI

Kolorystyka 

Dzięki bogatej gamie kolorów rolety stanowią doskonały element dekoracyjny, dopasowany do wyglądu budynku.

Kolory nie odwzorowują wiernie kolorów rzeczywistych a ich dostępność zależy od typu profilu

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00