Zaznacz stronę

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Jednym z najlepszych zabezpieczeń domu przed słońcem, deszczem, wiatrem czy śniegiem są rolety zewnętrzne.
Są dodatkowym wsparciem w izolacji termicznej budynku.
Latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, zimą zaś, przyczyniają się do oszczędności energii cieplnej.
Rolety zewnętrzne zwiększają izolację akustyczną.
Pozwalają na zachowanie prywatności, skutecznie osłaniają przed widokiem wnętrza domu z zewnątrz.
Wszystkie modele opóźniają czas ewentualnego
włamania, więc zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników.

Rolety zewnętrzne SK 45

Rolety w systemie adaptacyjnym SK przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tego produktu jest brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymaga on specjalnych przygotowań pod montaż i nie jest zintegrowany z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. Skrzynka ścięta jest pod kątem 45° powoduje, że system doskonale łączy się z elewacją tworząc niepowtarzalny efekt wizualny. System można stosować z moskitierą zintegrowaną.

Możliwość zastosowania skrzynek (rozmiary):

137 mm
150 mm
165 mm
180 mm
205 mm

TYP Montażu

Rolety zewnętrzne półokrągłe SKO

Systemy SKO to rozwiązania wchodzące w skład rodziny rolet adaptacyjnych, podobnie jak system SK – dedykowane głównie do budownictwa już istniejącego. Z uwagi na fakt, że produkt ten, również nie stanowi integralnej części okna i nie wymaga specjalnych przygotowań pod montaż, może być instalowany w dowolnym momencie. Skrzynka w systemie SKO wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje jej większą sztywność i stabilność. Stanowi doskonały element dekoracyjny elewacji. Podobnie jak w przypadku systemów SK można stosować z moskitierą.

Możliwość zastosowania skrzynek (rozmiary):

137 mm
150 mm
165 mm
180 mm
205 mm

TYP Montażu

Rolety zewnętrzne ćwierćokrągłe SKP

System SKP – system dedykowany głównie do budownictwa już istniejącego. Nie wymaga specjalnych przygotowań pod montaż, może być instalowany w dowolnym momencie. Półowalna skrzynka stanowi doskonałe połączenie z elewacją. Podobnie jak w przypadku SK, SKO można stosować z moskitierą.

Możliwość zastosowania skrzynek (rozmiary):

137
150
165
180
205

TYP Montażu

Rolety podtynkowe

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jakkolwiek po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów. Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Można stosować z moskitierą zintegrowaną.

Możliwość zastosowania skrzynek (rozmiary):

137 mm
150 mm
165 mm
180 mm
205 mm

TYP Montażu

Kolory

Bezpieczeństwo

Elementy wyposażenia rolet podnoszące poziom bezpieczeństwa.

Sterowanie ręczne

Elementy wyposażenia rolet umożliwiające sterowanie ręczne.

Sterowanie automatyczne

Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w napędy kablowe lub radiowe. Oba rodzaje napędów dostępne są z opcją detekcji przeszkód. Rozwiązanie to przy zastosowaniu wieszaków samoblokujących zatrzymuje pracę napędu w przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości np. przedmiotu pozostawionego na drodze opadającego pancerza rolety. Elementy wyposażenia rolet umożliwiające sterowanie automatyczne.

Sterowanie przewodowe

Sterowanie przy pomocy wyłącznika podłączonego instalacją kablową. Sterowanie indywidualne (kablowe) wymaga zastosowania osobnego przełącznika do każdego napędu.

Sterowanie radiowe

Sterowanie radiowe umożliwia podnoszenie i opuszczanie pancerza rolety za pomocą sygnału radiowego. Ten rodzaj sterowania daje możliwość zaprogramowania w pilotach lub nadajnikach naściennych dowolnej ilości napędów radiowych. Z kolei do każdego napędu radiowego można zaprogramować kilka pilotów lub nadajników naściennych.

 

 

Sterowanie radiowo-kablowe

Sterowanie radiowo-kablowe daje możliwość podnoszenia i opuszczania pancerza rolety za pomocą impulsu kablowego jak i radiowego. Jest to najtańszy możliwy sposób sterowania roletami za pomocą pilota lub nadajnika naściennego. W tym rozwiązaniu konieczne jest zastosowanie przełącznika z odbiornikiem radiowym do jednej lub dwóch rolet.

Sterowanie radiowe io

Sterowanie radiowe io umożliwia podnoszenie i opuszczenie pancerza rolety za pomocą sygnału radiowego przy zastosowaniu tego typu sterowań. Generowany jest sygnał zwrotny do odbiornika, który potwierdza wykonanie polecenia. Przy zastosowaniu TaHoma® Box można programować dowolne scenariusze podnoszenia i opuszczania rolet oraz sterować nimi przy pomocy komputera, tabletu, smartfona Iphone oraz smartfona z systemem Android (po pobraniu odpowiedniej aplikacji).

System sterowania

MOBILUS Sterowanie przewodowe

MOBILUS Sterowanie radiowe

YODA Sterowanie przewodowe

YODA Sterowanie radiowe

SOMFY Sterowanie radiowe

GALERIA INSPIRACJE