Zaznacz stronę

ROLETY SCREEN

Screeny to przede wszystkim bardzo dobry sposób na ochronę wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem się. Jednak w rzeczywistości maja one znacznie więcej zalet.
Screeny montowane są na zewnątrz okien dlatego bardzo skutecznie chronią przed nagrzaniem wnętrza. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C.

.

Screen Ręczna VMZ

Manualne screeny pionowe FAKRO VMZ montowane są na zewnątrz w oknach i drzwiach. VMZ ręczna obsługiwana jest manualnie od wewnątrz dłonią lub za pomocą drążka. Screen VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej.

Dostępne wersje

Screen VMZ ZIP

Screen ZIP wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220 km/h.

Dostępne wersje

Screen Solar

Screen Solar zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota. Może być sterowana w jednym z trzech trybów:

 • automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie Scryny w zależności od stopnia nasłonecznienia). W trybie letnim w słoneczny dzień Screen będzie chronić nas przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. W chłodniejszych miesiącach można manualnie przestawić Screena w tryb zimowy. W trybie tym, w słoneczną pogodę Screen automatycznie zwinie materiał, umożliwiając napływ ciepłych promieni słońca pasywnie nagrzewających pomieszczenie. Przy niskim poziomie nasłonecznienia (od popołudnia do rana lub w pochmurną pogodę) materiał rozwinie się, aby ochronić wnętrze przed stratami ciepła.
 • półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota),
 • obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Screen Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 15VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.

 • Dostępne wersje

  Markizoleta screen VMB Z-Wave

  Elektryczna markizoleta pionowa FAKRO VMB Z-Wave montowana jest na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizoleta posiada ruchomą, odchylaną belkę. Dzięki temu po rozwinięciu markizolety mamy dostęp do zewnętrznego parapetu. Markizoleta FAKRO VMB Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 12VDC) i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego (sprzedawany osobno). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizolecie.

  Dostępne wersje

  Markizoleta screen VMB Solar

  Solarna markizoleta pionowa FAKRO VMB Solar montowana jest na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizoleta posiada ruchomą, odchylaną belkę. Dzięki temu po rozwinięciu markizolety mamy dostęp do zewnętrznego parapetu. Zasilana z akumulatorów solarnych nie zużywa energii z sieci elektrycznej – akumulatory są doładowywane poprzez panel solarny. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota (dołączony w zestawie). W szczególnych przypadkach markizoletą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizolecie.

  Dostępne wersje

  Screen VML

  Screen wyposażona jest w linki, po których prowadzona jest belka z zamocowanym materiałem. Rozwiązanie takie pozwala na poprawienie estetyki markizy zamontowanej na oknie (brak widocznych prowadnic bocznych), przy jednoczesnym zachowaniu funkcji ochrony przed nagrzewaniem.

  Dostępne wersje

  Prześwit tkanin Screen

  Materiał z 10%, 6%, 1% prześwitem.

  Uwagi odnośnie konserwacji tkanin markizowych:

 • kurz usuwać odkurzaczem, lub sprężonym powietrzem
 • nie szorować żadnymi szczotkami,
 • nie stosować ściernych przedmiotów
 • nie używać rozpuszczalników
 • myć przy użyciu miękkich gąbek i wody z mydłem, płukać czystą wodą
 • pozostawić markizę rozwiniętą do momentu wyschnięcia materiału
 • GALERIA INSPIRACJI