787 03 13 13
Zaznacz stronę

Rolety podtynkowe

Doskonała izolacja termiczna

Zewnętrzne rolety podtynkowe to nowoczesne produkty, przeznaczone przede wszystkim do zamontowania w nowo budowanych budynkach, a decyzja o wyborze tego typu rolet powinna zostać uwzględniona na etapie projektu domu. Najważniejszym założeniem konstrukcji zewnętrznej rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku. Skrzynkę montuje się pod warstwą izolacji ściany budynku – zalecane jest zastosowanie izolacji termicznej pomiędzy ścianą a skrzynką rolety. Dzięki temu nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.

Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Dodatkowym atutem rolet podtynkowych jest możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery, co pozwala na ochronę również przed owadami.

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo odgrywa w naszym życiu bardzo istotną rolę, a jeśli w grę wchodzi odpowiednie zabezpieczenie to zależy nam na wyborze najlepszego i najbardziej skutecznego rozwiązania. Jednym z elementów zabezpieczających nasz dobytek są z pewnością aluminiowe rolety podtynkowe, które działają zniechęcająco na potencjalnego włamywacza i stanowią dodatkową barierę przed przedostaniem się do wnętrza budynku.

SKRZYNKA ROLETY PODTYNKOWEJ

Typ montażu

Montaż bez poszerzenia

Montaż z poszerzeniem

Zabezpieczenie rolety zewnętrznej przed włamaniem

Rygiel automatyczny do rolet

Rygiel automatyczny w rolecie zewnętrznej podtynkowej stosowany jest w roletach podnoszonych manualnie. nie można stosować rygli automatycznych w roletach elektrycznych. Rygiel samoczynnie blokuje bolec po całkowitym zamknięciu rolety, uniemożliwiając tym samym podniesienie rolety z zewnątrz.

Rygiel ręczne do rolet

Rolety w których zastosowane są rygle ręczne, skutecznie blokują rolety przed niepowołanym podniesieniem. Rolety zewnętrzne z ryglami ręcznymi muszą być montowane z dala od okna. 

Zamek baskwilowy do rolet

Przekręcenie zamka w listwie końcowej rolety spowoduje wysunięcie się sztab i zablokowanie rolety zewnętrznej. Zamek kluczykowy jest skutecznym sposobem zabezpieczeniem rolety przed podniesieniem jej przez osoby do tego niepowołane. Stosowany jest głównie w wejściach do sklepów i boksów.

Wieszaki blokujące do rolet

Wieszaki blokujące do rolet zewnętrznych powodują dodatkowe zabezpieczenie w postaci dociskania pancerza rolety zewnętrznej do podłoża, na które opada listwa końcowa rolety. Dzięki swojej konstrukcji wieszak blokujący uniemożliwia podważenie rolety. Stosować je można wyłącznie z napędem elektrycznym rolety.

Sterowanie

Sterowanie ręczne przy pomocy taśmy, linki, mechanizmu sprężynowego lub korby oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika lub
pilota.

Łatwość sterowania i bezpieczeństwo

Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwalają na łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników.
• Sterowanie centralne umożliwia obsługę kilku rolet w jednym czasie nawet tych trudno dostępnych. Wystarczy jedno użycie przycisku pilota, aby zasłonić okna lub ustawić rolety w położeniu całkowicie gwarantującym ochronę prywatności.
• Automatyczne zamykanie się rolet przy dużym nasłonecznieniu. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych.
• Symulacja obecności. Rolety mogą być sterowane całkowicie automatycznie.
O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.

 Sterowanie ręczne

Zwijacz taśmy lub sznura, stosowany w roletach o powierzchni do 3 m2.

Zwijacz korbowo taśmowy, stosowany w roletach o powierzchni do 6 m2.

Przekładnia Kardana z korbą.  Uruchamia roletę za pomocą korby. Stosowana w roletach o powierzchni do 7 m2.

Mechanizm sprężynowy.  Mechanizm ułatwiający podnoszenie i opuszczanie rolety i ustawienie jej w pozycji otwartej lub zamkniętej. Stosowany z zamkiem baskwilowym.

INSPIRACJE

Kolorystyka 

Dzięki bogatej gamie kolorów rolety stanowią doskonały element dekoracyjny, dopasowany do wyglądu budynku.

Kolory nie odwzorowują wiernie kolorów rzeczywistych a ich dostępność zależy od typu profilu

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00