787 03 13 13
Zaznacz stronę

Rolety nadstawne

Zintegrowane z oknem

Rolety nadstawne, które inaczej możemy też nazwać nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących. Skrzynka rolety w tym przypadku nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.

Rolety zewnętrzne a bilans energetyczny budynku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w rzeczywistości budynek traci energię cieplną trzema głównymi drogami: wentylacją, przez ściany oraz poprzez okna i drzwi. Zwłaszcza te ostatnie elementy  przyczyniają się do straty nawet 25% ciepła, a latem przepuszczają około 60% energii promieniowania słonecznego, co powoduje przegrzewanie się pomieszczeń. Dlatego też podczas wyboru stolarki okiennej cechującej się nawet najlepszymi parametrami izolacyjności termicznej, warto zainwestować także w rolety zewnętrzne, które pełnią wiele istotnych funkcji. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych, stanowią one barierę, która skutecznie chroni okna przed utratą ciepła nawet o kilka procent. Z kolei latem doskonale zabezpieczają przed przegrzewaniem pomieszczeń, jednocześnie ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym redukcję kosztów eksploatacji budynków.

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo odgrywa w naszym życiu bardzo istotną rolę, a jeśli w grę wchodzi odpowiednie zabezpieczenie naszego to zależy nam na wyborze najlepszego i najbardziej skutecznego rozwiązania. Jednym z elementów zabezpieczających nasz dobytek są z pewnością rolety nadstawne, które działają zniechęcająco na potencjalnego włamywacza i stanowią dodatkową barierę przed przedostaniem się do wnętrza budynku.

SYSTEMY ROLET NADSTAWNYCH

TL

Pokrywa rewizyjna tej rolety nadstawnej jest zamontowana od spodu skrzynki. Daje to możliwość zabudowania skrzynki także od wewnątrz mieszkania bez obawy o dostęp serwisowy. Rolety zewnętrzne nadstawne można montować do okien, których maksymalna grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm.

TP

System, który można zamontować na szerokie ramy okienne (nawet do 188 mm z poszerzeniem do 250 mm). Rolety nadstawne TP posiadają możliwość wykonania klapy rewizyjnej od dołu (przy zabudowie skrzynki od strony wewnętrznej) lub od czoła (przy montażu na szerokiej ramie okiennej). 

MX

Stabilne połączenie elementów składowych skrzynki na zamkach. Łatwy dostęp serwisowy do elementów napędu: taśma, silnik, korba.

Typ montażu

Roleta zabudowana od zewnętrznej strony. Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu bądź od czoła a obsługa rolety od środka pomieszczenia.

Roleta zabudowana od wewnętrznej strony. Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu a obsługa rolety od środka pomieszczenia.

Roleta zabudowana od wewnętrznej strony. Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu a obsługa rolety od środka pomieszczenia.

Zabezpieczenie rolety zewnętrznej przed włamaniem

Rygiel automatyczny do rolet

Rygiel automatyczny w rolecie zewnętrznej podtynkowej stosowany jest w roletach podnoszonych manualnie. nie można stosować rygli automatycznych w roletach elektrycznych. Rygiel samoczynnie blokuje bolec po całkowitym zamknięciu rolety, uniemożliwiając tym samym podniesienie rolety z zewnątrz.

Rygiel ręczne do rolet

Rolety w których zastosowane są rygle ręczne, skutecznie blokują rolety przed niepowołanym podniesieniem. Rolety zewnętrzne z ryglami ręcznymi muszą być montowane z dala od okna. 

Zamek baskwilowy do rolet

Przekręcenie zamka w listwie końcowej rolety spowoduje wysunięcie się sztab i zablokowanie rolety zewnętrznej. Zamek kluczykowy jest skutecznym sposobem zabezpieczeniem rolety przed podniesieniem jej przez osoby do tego niepowołane. Stosowany jest głównie w wejściach do sklepów i boksów.

Wieszaki blokujące do rolet

Wieszaki blokujące do rolet zewnętrznych powodują dodatkowe zabezpieczenie w postaci dociskania pancerza rolety zewnętrznej do podłoża, na które opada listwa końcowa rolety. Dzięki swojej konstrukcji wieszak blokujący uniemożliwia podważenie rolety. Stosować je można wyłącznie z napędem elektrycznym rolety.

Sterowanie

Sterowanie ręczne przy pomocy taśmy, linki, mechanizmu sprężynowego lub korby oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika lub
pilota.

Łatwość sterowania i bezpieczeństwo

Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwalają na łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników.
• Sterowanie centralne umożliwia obsługę kilku rolet w jednym czasie nawet tych trudno dostępnych. Wystarczy jedno użycie przycisku pilota, aby zasłonić okna lub ustawić rolety w położeniu całkowicie gwarantującym ochronę prywatności.
• Automatyczne zamykanie się rolet przy dużym nasłonecznieniu. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych.
• Symulacja obecności. Rolety mogą być sterowane całkowicie automatycznie.
O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.

 Sterowanie ręczne

Zwijacz taśmy lub sznura, stosowany w roletach o powierzchni do 3 m2.

Zwijacz korbowo taśmowy, stosowany w roletach o powierzchni do 6 m2.

Przekładnia Kardana z korbą.  Uruchamia roletę za pomocą korby. Stosowana w roletach o powierzchni do 7 m2.

Mechanizm sprężynowy.  Mechanizm ułatwiający podnoszenie i opuszczanie rolety i ustawienie jej w pozycji otwartej lub zamkniętej. Stosowany z zamkiem baskwilowym.

INSPIRACJE

Kolorystyka 

Dzięki bogatej gamie kolorów rolety stanowią doskonały element dekoracyjny, dopasowany do wyglądu budynku.

Kolory nie odwzorowują wiernie kolorów rzeczywistych a ich dostępność zależy od typu profilu

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00