787 03 13 13
Zaznacz stronę

Żaluzje plisowane

Design oraz niezawodna trwałość

Mimo niesamowitego rozwoju w branży aranżacji wnętrz i nieustannie pojawiających się nowych trendów, rolety okienne wciąż cieszą się niezmienną popularnością. Plisy cenione są za funkcjonalność i uniwersalny, a przy tym elegancki i stylowy wygląd. Wyjątkowe aranżacje okien przy pomocy plis wykonanych na indywidualne zamówienie. Rolety harmonijkowe to doskonałe rozwiązanie do każdego rodzaju wnętrz i przeszkleń również tych o niestandardowym kształcie i rozmieszczeniu. Plisy to nowoczesne osłony okienne wyglądem przypominające harmonijkę. Ich największą zaletą jest wszechstronność. Można zamontować je zarówno w oknach standardowych, jak i w dachowych, witrynach, a nawet w ogrodach zimowych. Dzięki swojej uniwersalnej, przemyślanej konstrukcji jako jedne z niewielu pasują do okien o nietypowej formie, np. półkolistych, trapezowych czy trójkątnych. Plisy dają możliwość  jedno- lub dwukierunkowej obsługi co pozwoli na dowolne ustawianie pozycji plisowanej rolety od dołu, jak i od góry.. Te drugie pozwalają na precyzyjne przysłonięcie wybranego fragmentu okna, by w łatwy sposób sterować ilością światła wpadającego do środka. To znacznie wpływa na komfort panujący we wnętrzu. Plisy to niewątpliwie jedno z najciekawszych rozwiązań. Pasują do niemal każdego wnętrza i każdego stylu aranżacyjnego. Nadają przestrzeni niebanalny, niesamowicie klimatyczny charakter.

Kolekcja żaluzji plisowanych – transparentnych, półprzezroczystych oraz zaciemniających – która obejmuje ponad 700 wzorów. W kolekcji do wyboru dwa rodzaje tkanin: plisowanych oraz typu „plaster miodu” określanych jako rolety plisowane termoizolacyjne.

DOPASOWANIE Plisy można dopasować do niemal każdego kształtu okna od tradycyjnych prostokątnych, przez okna skośne aż po okrągłe. Dostępna jest także wersja do okien dachowych.

OSZCZĘDNOŚĆ Tkaniny honeycomb (plaster miodu) ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń latem i nie doprowadzają do nadmiernej utraty ciepła zimą, przez co przyczyniają się do redukcji kosztów eksploatacyjnych.
DESIGN Szeroki wybór tkanin o różnych kolorach i fakturach oraz możliwości dopasowania kolorystycznego profili sprawia, że plisy świetnie dopasowują się do każdego wnętrza.

Do wynajmowanych mieszkań  Jeśli właściciel mieszkania nie zamontował w oknach rolet, lokatorzy mogą zrobić to na własną rękę. Plisy bezinwazyjne sprawdzają się doskonale w takiej sytuacji. Po wygaśnięciu umowy najmu lokatorzy mogą z łatwością zdemontować plisy i zabrać je do kolejnego mieszkania, nie pozostawiając po nich żadnego śladu.

KOMFORT Osłony zapewniają ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i dają poczucie prywatności, co pozwala na relaks w optymalnych warunkach.
WYGODA Wiele dostępnych opcji sterowania plisą sprawia, że codzienne użytkowanie osłony jest niezwykle wygodne i proste
MONTAŻ Plisy można zamontować w prosty sposób zarówno bezinwazyjnie, jak i ingerując w ramę okna. Rodzaj montażu można dopasować do wymiarów ramy okiennej.
WIELOFUNKCYJNOŚĆ Plisa jako jedyna osłona okienna pozwala na osłonięcie dowolnej części okna, więc wyróżnia się wyjątkowo dużą użytecznością.

Czyszczenie żaluzji plisowanych

Przed przystąpieniem do ewentualnego prania upewnij się czy tkanina zastosowana w Twoich plisach jest do tego przeznaczona. Występują tkaniny które można czyścić wyłącznie suchą ścierką.

Sterowanie

Sterowanie ręczne przy pomocy stałego uchwytu profilu, ruchomego uchwytu profilu z rękojeścią bądź sznurka. Sterowanie elektryczne. Plisy mogą być sterowane za pomocą przełącznika, pilota lub dowolnego urządzenia mobilnego, jak np. smartfon. W przypadku wyboru opcji sterowania przy pomocy urządzenia mobilnego, istnieje możliwość sterowania plisami z każdego miejsca na świecie. Plisy sterowane elektrycznie można także połączyć w grupy sterowane jednocześnie

Montaż

Montaż inwazyjny (przykręcanie do listwy przyszybowej) lub bezinwazyjny (nakładanie na ramę okna, przyklejanie do listwy przyszybowej, przyklejanie do szyby lub ramy okna).
 

Wymiary

Szerokość: 30 – 130 cm Wysokość: 30 – 230 cm

Rodzaje i warianty plis

Plisa pojedyncza

Plisa pojedyncza to typ żaluzji plisowanej składającej się z jednej tkaniny i dwóch profili. W zależności od wybranego wariantu plisy, oba profile mogą być ruchome lub może występować jeden profil ruchomy i jeden stały. W przypadku dwóch ruchomych profili, największą zaletą plisy jest możliwość osłonięcia dowolnej przestrzeni okna.

Plisa dzień-noc

Plisy dzień-noc wyposażone w dwie tkaniny, po całkowitym zsunięciu zajmują niewielką przestrzeń okna. Ponadto zawsze, gdy chcemy zmienić pozycję osłony, zrobimy to szybko i precyzyjnie. Specjalnie zaprojektowany mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości szyby. Plisy dzień noc pozwalają nam zaaranżować pomieszczenia domu w taki sposób, aby dostosować je do każdej pory dnia oraz warunków pogodowych za oknem. Jednocześnie umożliwiają unikalną możliwość dekoracji okien zgodnie z naszym gustem i indywidualnymi potrzebami. Dlatego na pewno sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego funkcji i rozmieszczenia.

Żaluzja plisowana

do okien o nietypowych kształtach

Szeroki wybór mechanizmów i profili pozwala na dostosowanie plisy do niemal każdego kształtu nietypowych okien, m. in. do okna okrągłego, trapezowego czy trójkątnego. W przypadku osłon na tego typu okna dostępne są wyłącznie plisy pojedyncze.

Plisy termoizolacyjne

W przypadku wewnętrznych osłon okiennych najlepsze właściwości termoizolacyjne posiadają żaluzje plisowane składające się z dwóch warstw tekstylnych. Tkaniny te łączone są ze sobą w taki sposób, aby tworzyły kanaliki, przypominające przekrojem plaster miodu. Gromadzące się w nich powietrze stanowi doskonałą izolację termiczną dla okna.

Zaczerpnij INSPIRACJI

Kolory profili żaluzji plisowanych

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00