787 03 13 13
Zaznacz stronę

Moskitiery plisowane

Przeznaczone do osłaniania okien tarasowych.

Zalety

 • Moskitiery wykonane są z mocnych i trwałych materiałów
 • Siatka moskitiery nie zmniejsza widoczności w świetle okna, a także jest odporna na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz
 • Moskitiery wykonane są na wymiar – idealnie dopasowane do każdego rodzaju okien i drzwi, np. moskitiera tarasowa, moskitiera na balkon
 • Posiadają standardową kolorystykę oraz możliwość wyboru koloru profilu wg palety RAL lub palety oklein drewnopodobnych
 • Siatka moskitiery może być wykonana w kolorze czarnym lub szarym
 • Moskitiery objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta

System moskitiery plisowanej to rozwiązanie zaprojektowane przede wszystkim z myślą  o zapewnieniu oszczędności miejsca. Produkt ten doskonale nadaje się do montażu na drzwiach tarasowych oraz we wnękach balkonowych, gdzie szerokość sięga nawet do 4m.

Konstrukcja moskitiery wykonana jest z ekstrudowanego aluminium dzięki czemu jest trwała i wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo można ją polakierować na dowolny kolor z palety RAL. Cechą charakterystyczną Moskitiery plisowanej jest zastosowanie specjalnej plisowanej siatki, która podczas zamykania układa się w harmonijkę i chowa w profilu bocznym. Tym samym moskitiera zajmuje niewiele miejsca pozwalając w optymalny sposób wykorzystać powierzchnię. Co ważne, w żadnym stopniu nie pogarsza ona funkcjonalności drzwi, ani nie ogranicza widoczności na zewnątrz.

ROZMIAR  Moskitiery wykonane są na wymiar – idealnie dopasowane do każdego rodzaju drzwi, np. moskitiera tarasowa, moskitiera na balkon

KOLOR RAMKI

 • Biały (RAL 9016)
 • Ciemnobrązowy (RAL 8019)
 • Antracyt (RAL 7016)
 • Złoty dąb (malowany)*
 • Orzech (malowany)*

Możemy również polakierować moskitierę na dowolny kolor z palety RAL.

SPOSÓB MONTAŻUMontaż inwazyjny po zewnętrznej stronie okna, na zewnątrz lub wewnątrz wnęki okiennej.

KOLOR SIATKI: 

 • szara
 • czarna

RODZAJ SIATKI

 • Siatka z włókna szklanego powlekanego PCV

Moskitiery plisowane jednoskrzydłowe

System Moskitiery plisowane jednoskrzydłowe charakteryzuje się niezwykle płynnym przesuwem, co sprawia, że jego użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Ponadto budowa moskitiery pozwala na zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Zaletą tego rozwiązania jest także niski próg, który nie utrudnia w żaden sposób swobodnego przechodzenia

Moskitiery plisowane DUAL

System został zaprojektowany jako wariant dwuskrzydłowy. Dzięki temu produkt może zostać zastosowany na standardowych drzwiach tarasowych, których gabaryty sięgają nawet 6m szerokości oraz 3,2m wysokości, Cechą charakterystyczną systemu DUAL jest plisowana siatka, która podczas zamykania układa się w harmonijkę, a następnie chowa w profilu bocznym, co sprawia, że zajmuje ona niewiele miejsca pozwalając w optymalny sposób wykorzystać powierzchnię.

Moskitiery plisowane narożne 

System został zaprojektowany jako wariant dwuskrzydłowy z możliwością wykonania moskitiery narożnej bez słupka. Dzięki temu produkt może zostać zastosowany na coraz bardziej popularnych narożnych drzwiach przesuwnych typu HS. System narożny DUAL cechuje się niezwykle płynnym przesuwem, co ułatwia użytkowanie bez dużego nakładu sił. Budowa moskitiery pozwala na zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Zaletą tego rozwiązania jest także niski próg, który ułatwia swobodne przechodzenie. Konstrukcja moskitiery wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje  jej trwałość i wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo umożliwia polakierowanie na dowolny kolor.

Czyszczenie moskitier

Czyszczenie moskitier warto przeprowadzić dwa razy w roku. Raz na początku wiosny i drugi po zakończeniu sezonu – jesienią. Jeśli w międzyczasie moskitiera się zabrudzi, warto powtórzyć tę czynność kilka razy w roku. Moskitiery ramkowe, wystarczy zdemontować  z okna a następnie namoczyć w wodzie lub spłukać wodą pod prysznicem. Moskitier rolowanych lub plisowanych, nie ma możliwości demontażu, należy regularnie czyścić ich powierzchnie za pomocą wilgotnej ściereczki z odrobiną łagodnego detergentu. Moskitiery należy czyścić delikatnie oraz spłukiwać nie używając zbyt dużego ciśnienia, siatka moskitier wykonana jest z wytrzymałego włókna szklanego, jednak zbyt intensywne pocieranie oraz zbyt duże ciśnienie wody może ją uszkodzić. Niezwykle ważne jest, by dokładnie osuszyć moskitierę przed zwinięciem, (w rolowanych oraz plisowanych).

Zdejmowanie moskitier na zimę?

Kwestia zdejmowania moskitier zależy w głównej mierze od ich rodzaju. W okresie jesienno – zimowym jest nie tylko mniej owadów, ale także dużo rzadziej otwieramy także okna. W przypadku moskitier ramkowych demontaż jest wskazany – przede wszystkim dlatego, że nie wymaga dużego nakładu pracy i nie jest skomplikowany. Warto także pamiętać, że moskitiery są odporne na działanie niskich temperatur, w połączeniu z wilgocią może skutkować zniszczeniem struktury siatki. Siatce nie grozi rozerwanie lub pęknięcie, problem stanowi przede wszystkim utrata elastyczności oraz sprężystości, co będzie skutkowało podatnością na uszkodzenia w przyszłości. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku moskitier drzwiowych, rolowanych i plisowanych, których demontaż jest utrudniony. Warto przede wszystkim zwijać oraz składać oczyszczone i porządnie wysuszone moskitiery, by uniemożliwić rozwój pleśni oraz zabezpieczyć siatkę przed osadzaniem się na oczkach wilgoci oraz szronu.

 

Zaczerpnij INSPIRACJI

Wiele kolorów

Oferujemy w wielu wariantach kolorystycznych ramek, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna, możemy również polakierować moskitierę na dowolny kolor z palety RAL.

 

Wybrane kolory 

Uwaga! Prezentowane w materiałach drukowanych i internecie wzory kolorów, oklein i lakierów – z powodów technologicznych – mogą się różnić od oryginalnych barw. Zachęcamy do zapoznania się ze wzornikami kolorów dostępnymi salonie.

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00