787 03 13 13
Zaznacz stronę

Markiza na okna dachowe

Najlepsza ochrona przed ciepłem w lecie

Markiza do okien dachowych

Zatrzymaj upał na zewnątrz

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem.

Zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem.

Markizy AMZ

Markiza na okna dachowe, w zależności od modelu występuje w wersji manualnej lub elektrycznej. Wariant manualny zbudowany został z odpornej na czynniki atmosferyczne siatki, zrolowanej na wałku, ze specjalną sprężyną

Markizy AMZ mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą specjalnie dostosowanego drążka. Jest on dołączony do zestawu, a jego długość wynosi 80 cm. Markizy zbudowane są z bardzo wytrzymałej oraz odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Całość zamknięta jest w estetycznym, aluminiowym kasetonie.

Charakterystyka

 • najlepsza ochrona przed uciążliwym upałem.
 • skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,
 • ochrona przed promieniami UV,
 • zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Sterowanie

 • markiza obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie).

Markizy obsługiwane ręcznie w trakcie wiatru mogą wpaść w efekt falowania powodując hałas.

Markiza elektryczna AMZ

Markiza elektryczna AMZ wyposażona została w specjalną tkaninę, wykonaną z włókien szklanych oraz powlekanych PVC. Dodatkowo, w krawędziach materiału zatopiono taśmę suwakową. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego napięcia tkaniny oraz zapobiega jej wypadaniu.

Markizy AMZ SOLAR posiadają możliwość obsługi przy użyciu pilota. Jest on dołączony do zestawu. Proces sterowania markizą może odbywać się w trzech trybach: automatycznym, półautomatycznym oraz poprzez sterowanie pilotem. W trybie automatycznym markiza samoczynnie zwija i rozwija materiał, dostosowując się do stopnia nasłonecznienia. W trybie pracy półautomatycznej markiza samoczynnie rozwija materiał, natomiast zwijanie odbywa się przy użyciu pilota. Markiza do okien dachowych AMZ Z-Wave firmy FAKRO zasilana jest za pomocą akumulatorów solarnych umieszczonych w obudowie.

ZALETY:

 • nawet osiem razy większa skuteczność w zapobieganiu nagrzewania pomieszczeń poddasza,  porównaniu do tradycyjnych zasłon i firanek
 • zabezpieczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem przy zachowaniu widoczności
 • komfort – okna zasłonić można nawet na cały okres letni, nie ma konieczności ich codziennego chowania
 • zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UV
 • gdy pada deszcz, markizy wygłuszają dźwięk kropel rozbijanych o szybę
 • szczególnie łatwy montaż – nie wymaga wychodzenia na dach, można to zrobić od wewnątrz poddasza, a całość zajmie tylko kilka minut

Dostępne materiały

Efekt prześwitu względnego 10%

 • Efekt prześwitu względnego 10% – markizy z Grupy I

Efekt prześwitu względnego 1%

Efekt prześwitu względnego 1% – markizy z Grupy II

Okno bez osłon

Promieniowanie słoneczne przenika przez szyby do pomieszczenia. Po zetknięciu z powierzchnią przedmiotów znajdujących się we wnętrzu, promieniowanie zamienia się w ciepło. Szyby z powłoką niskoemisyjną zatrzymują je w pomieszczeniu przez co wnętrze mocno się nagrzewa.

Okno z zasłoną wewnętrzną

Promienie słoneczne przenikają przez szyby do pomieszczenia i pochłaniane są przez roletę wewnętrzną. Przemieniają się one w ciepło, które nie jest przepuszczane na zewnątrz przez szybę z powłoką niskoemisyjną. Zasłona zamiast chronić przed ciepłem nagrzewa się i emituje ciepło do wnętrza. Prowadzi to do niepożądanego nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.

Okno z markizą zewnętrzną

Okno osłonięte markizą nie dopuszcza do przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia. Większość promieniowania słonecznego nie dociera nawet do przeszklenia. Absorbowane jest ono już przed szybą, a ciepło emitowane jest na zewnątrz, a nie do wnętrza. W ten sposób markiza chroni pomieszczenia przed nagrzaniem w słoneczne, upalne dni.

Inspiracje

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00