787 03 13 13
Zaznacz stronę

FASADY ALUMINIOWE

Solidność konstrukcji, elastyczność rozwiązań.

Fasady aluminiowe to nowoczesne systemy służące tworzeniu efektownych budynków szklanych z wsparciem konstrukcji aluminiowej. Wykorzystywane między innymi przy budowie banków, hoteli, urzędów, biurowców, hal sportowych, salonów samochodowych, czy nowoczesnych pawilonów.

Zalety fasad aluminiowych:

W konstrukcjach architektonicznych istnieje wiele zalet stosowania aluminium w porównaniu z innymi metalami. Projektując i budując budynki, zawsze ważne jest, aby spojrzeć na wszystkie możliwe korzyści, jakie może zaoferować metal. Wymieniliśmy niektóre z najważniejszych cech aluminium a tym samym konstrukcji fasadowych.

 • Aluminium jest bardzo lekkie
  Aluminiowe systemy fasadowe będą łatwiejsze do zainstalowania niż na przykład stalowe systemy fasadowe. Wynika to z faktu, że aluminium jest wyjątkowo lekkim metalem, ważącym jedną trzecią masy stali. Projektując fasadę, aluminium pozwoli zaoszczędzić koszty i jest łatwe w montażu co często stanowi barierę przy zamówieniach konstrukcji stalowych.
 • Odporny na warunki atmosferyczne i korozję
  Aluminium jest pokryte tlenkiem, ta powłoka naturalnie chroni metal przed korozją i innymi wpływami atmosferycznymi. Im więcej aluminium tym lepiej dla twojego budynku. Aluminium przetrwa kilka dekad.
 • Aluminium jest bardzo elastyczne
  Jeśli szukasz elastycznego metalu, aluminium jest najlepszym materiałem do wyboru. Jest łatwe do wygięcia i bardzo elastyczne. Dlatego z łatwością dostarczamy każdy system elewacyjny na zamówienie z aluminium. Również bardzo skomplikowane kształty.
 • Aluminium jest łatwe do recyklingu
  Ze wszystkich metali aluminium jest metalem, który bardzo łatwo poddaje się recyklingowi bez utraty jakości. Recykling zajmuje bardzo mało energii oraz łatwo je wykorzystać ponownie.

Galeria inspiracje

Potrzebujesz więcej informacji?