787 03 13 13
Zaznacz stronę

Okna i drzwi przesuwne GEALAN 74

 Idealnie sprawdzających się w kuchniach

​profile: Gealan Polska, okucia: Roto Frank

głębokość zabudowy: 150 mm

komory: 7 w ramie, 4 w skrzydle

dostępne rozwiązania: schemat AC

 

Gealan SLIDE  74 to system przesuwnych okien i drzwi projektowanych z profili PVC marki Gealan. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu rolek Roto Frank oraz precyzyjnie dopasowanych uszczelek prowadzonych po całym obwodzie konstrukcji, Gealan SLIDE 74 może z powodzenie pełnić rolę zarówno drzwi tarasowych, jak i podłużnych okien przesuwnych, idealnie sprawdzających się na przykład w kuchniach.

GŁĘBOKOŚĆ ZABUDOWY

150 mm

STANDARDOWY PAKIET SZKLENIA 

44 mm

LICZBA KOMÓR W RAMIE

7

LICZBA KOMÓR W SKRZYDLE

4

System przesuwny Gealan SLIDE 74 można z powodzeniem stosować w kuchniach, jako niskie i podłużne okno wzdłuż kuchennej zabudowy. Należy pamiętać, że stosunek wysokości skrzydła do jego szerokości może wynieść maksymalnie 2:1, a ciężar skrzydła nie może przekroczyć 200 kg.

Dostępne warianty okien i drzwi przesuwnych Gealan-SLIDE 74

Schemat A

drzwi 2-częściowe ze skrzydłem przesuwnym i przeszkloną częścią stałą

Schemat C

drzwi 4-częściowe z 2 skrzydłami przesuwnymi przesuwanymi na zewnątrz i 2 przeszklonymi częściami stałymi

W oknach i drzwiach przesuwnych GEALAN-SLIDE 74 stosujemy okucia marki Roto

Roto Patio Inowa to inteligentne okucia dedykowane do okien i drzwi przesuwnych Gealan-SLIDE 74. Dzięki zastosowaniu nieprzerwanej uszczelki na całym obwodzie skrzydła, konstrukcje Gealan-SLIDE 74 charakteryzują się wysoką szczelnością i odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe (silny wiatr i deszcze padający bezpośrednio na szybę i ramę).

Okucia Roto do systemu przesuwnego GEALAN-SLIDE 74

wózek
docisk międzyzawiasowy
docisk na słupku
jednostka sterująca
punkty ryglujące na słupku
zaczep antywyważeniowy
funkcja SoftClose
funkcja SoftOpen
aktywator do SoftClose / SoftOpen

GEALAN-SLIDE 74 Uszczelnienie po obwodzie

Precyzyjnie dopasowane uszczelki po całym obwodzie. Zapewniają najwyższy poziom szczelności i ochrony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

  • komfortowe przesuwanie
  • oszczędność przestrzeni
  • wysoki poziom izolacji termicznej
  • optymalna izolacja akustyczna
  • elegancki i dyskretny design

Tak prezentuje się GEALAN-SLIDE 74

Czyszczenie i konserwacja okien

Wszystkie okna wymagają czyszczenia i konserwacji. Dlatego elementy okiennych trzeba co pewien czas  przesmarować specjalnymi preparatami ochronnymi, a okucia wyregulować i sprawdzić ich stan techniczny. Pierwszej regulacji powinna się dokonać w krótkim czasie od zamontowania okien, zwłaszcza jeśli są to duże i ciężkie skrzydła. W pierwszym roku użytkowania mają tendencję do opadania, co można powodować, że zaczynają trudniej się otwierać i domykać, a klamka nie obraca się tak lekko.

Konserwacja okuć polega na smarowaniu ich preparatami zmniejszającymi tarcie i chroniącymi przed korozją. Producenci okuć zalecają konserwację przynajmniej raz w roku. Uszczelki w oknie narażone są na parcenie, uszczelki staje się coraz twardszy, tracą one elastyczność, pękają i przestają chronić okno przed przewiewami.. Aby tego uniknąć, należy je przynajmniej raz w roku smarować środkiem przeznaczonym do pielęgnacji uszczelek.

Wiele wzorów oklein i kolorów

System okien i drzwi przesuwnych GEALAN-SLIDE 74 dostępny jest w bogatej palecie oklein. Do wyboru są okleiny drewnopodobne, jak również imitujące różne metale i kamienie. Warto dodać, że najbardziej naturalny efekt drewna zapewniają okleiny Realwood, wśród których najpopularniejszy jest woodec turner oak malt.

 

Wybrane kolory oklein

Uwaga! Prezentowane w materiałach drukowanych i internecie wzory kolorów, oklein i lakierów – z powodów technologicznych – mogą się różnić od oryginalnych barw. Zachęcamy do zapoznania się ze wzornikami kolorów dostępnymi salonie.

Okleiny RealWood Naturalny efekt drewna

Okleiny Realwood idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna. Mają zdecydowanie mniejszy połysk, aniżeli standardowe okleiny. Dzięki temu nadają oknom i drzwiom z linii GEALAN świeży i naturalny wygląd. Paleta Realwood obejmuje aktualnie sześć wzorów: szary antracytowy RAL 7016, dąb skandynawski, dąb imbirowy, dąb miodowy, czysty biały RAL 9010 oraz woodec turner oak malt.

Klamki dedykowane do okien i drzwi przesuwnych GEALAN-SLIDE 74

W oknach i drzwiach przesuwnych GEALAN-SLIDE 74 stosujemy metalowe klamki Roto Line. Dostępne są: klamki standardowe, klamki z przyciskiem, klamki z kluczykiem oraz stosowane na zewnątrz konstrukcji pochwyty. Klamki Roto Line charakteryzują się solidnym wykonaniem, rękojeścią o wysokości 200 mm.

Klamki standard

antracyt

ciemny brąz

srebrny

biały

czarny mat

średni brąz

brąz

kremowy

tytan

Klamki z kluczykiem

ciemny brąz

srebrny

nowy srebrny

biały

czarny mat

tytan

brąz

kremowy

Klamki z przyciskiem

srebrny

Pochwyt

antracyt

ciemny brąz

srebrny

nowy srebrny

biały

czarny mat

średni brąz

brąz

kremowy

tytan

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00