787 03 13 13
Zaznacz stronę

Uchylno-przesuwne drzwi tarasowe PSK

Idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni 

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK są bardzo popularnym rozwiązaniem dostępnym niemal we wszystkich systemach okienno-drzwiowych.Nie zabierają przestrzeni po otwarciu (przesunięciu) i dają szerokie przejście. Można użyć wyłącznie funkcji uchyłu  gdy chcemy przewietrzyć pomieszczenie i jednocześnie zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszego domu.

Do ościeżnicy zamontowana jest widoczna szyna, po której jeżdżą wózki zamocowane na wewnętrznej ramie skrzydła ruchomego i ukryte pod maskownicami. Drzwi uchylno-przesuwne mogą mieć próg wyłącznie wysoki.

Uchylno-przesuwne drzwi tarasowe PSK w systemach PVC:

​profile: VEKA Polska,

okucia: Siegenia

głębokość zabudowy: VEKA 70 mm, 

uszczelki: 2

komory: 6 w ramie, 5 w skrzydle

​profile: Gealan Polska

okucia: Siegenia

głębokość zabudowy:  74 mm

uszczelki: 3

komory: 6 w ramie, 5 w skrzydle

​profile: VEKA Polska,

okucia: Siegenia

głębokość zabudowy: 82 mm,

uszczelki: 3

komory: 7 w ramie, 6 w skrzydle

​profile: Gelan Polska,

okucia: Siegenia

głębokość zabudowy: 82,5 mm,

uszczelki: 3

komory: 6 w ramie, 6 w skrzydle

Dostępne warianty tarasowe uchylno-przesuwne PSK

Schemat A

Schemat C

Czyszczenie i konserwacja okien

Wszystkie okna wymagają czyszczenia i konserwacji. Dlatego elementy okiennych trzeba co pewien czas  przesmarować specjalnymi preparatami ochronnymi, a okucia wyregulować i sprawdzić ich stan techniczny. Pierwszej regulacji powinna się dokonać w krótkim czasie od zamontowania okien, zwłaszcza jeśli są to duże i ciężkie skrzydła. W pierwszym roku użytkowania mają tendencję do opadania, co można powodować, że zaczynają trudniej się otwierać i domykać, a klamka nie obraca się tak lekko.

Konserwacja okuć polega na smarowaniu ich preparatami zmniejszającymi tarcie i chroniącymi przed korozją. Producenci okuć zalecają konserwację przynajmniej raz w roku. Uszczelki w oknie narażone są na parcenie, uszczelki staje się coraz twardszy, tracą one elastyczność, pękają i przestają chronić okno przed przewiewami.. Aby tego uniknąć, należy je przynajmniej raz w roku smarować środkiem przeznaczonym do pielęgnacji uszczelek.

Okucia do drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych PSK

Okucia z serii Siegenia TITAN AF, które już w wersji standardowej gwarantują zapewniające klientom bezawaryjną i komfortową obsługę, trwałość, funkcjonalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pręt łączący ślizgi

Pręt łączący odpowiada za synchronizację dwóch podłużnych ślizgów, co zapewnia dodatkowo płynne i stabilne prowadzenie skrzydła drzwi tarasowych typu PSK.

Narożnik

Specjalny najazd umieszczony po stronie zamykania w szynie jezdnej i synchronicznie do niego zintegrowany w szynie prowadzącej bufor, troszczą się o łagodne prowadzenie skrzydła drzwi PSK.

Odbojnik

W połączeniu ze zintegrowanym po stronie zawiasowej w szynie prowadzącej buforem, wyhamowuje ruch otwieranego skrzydła drzwi tarasowych PSK u góry i na dole.

Hamulec dodatkowy

U góry po stronie zamykania i na dole po przekątnej, zostały umieszone hamulce dodatkowe, które delikatnie wyhamowują ruch skrzydła drzwi PSK i zapobiegają wibracjom

Szyna jezdna i szyna prowadząca

Specjalnie powlekana szyna prowadząca we współpracy ze stabilną szyną jezdną, zapewnia płynny ruch skrzydeł przesuwnych o wadze do 200 kg i kieruje ciężar skrzydła na bezpieczne tory.

Wiele wzorów oklein i kolorów

Okna oferujemy w wielu wariantach kolorystycznych, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna oraz niektóre metale, np. aluminium. Do wyboru jest kilkadziesiąt barw oklein, co z pewnością pozwoli Państwu puścić wodze fantazji i dobrać kolor stolarki harmonijnie komponujący się z fasadą lub wręcz przeciwnie – o dużym kontraście.

 

Klamki do drzwi tarasowych PSK

W drzwiach tarasowych PSK stosujemy klamki Siegenia. Do wyboru są następujące rozwiązania: klamka standardowa + pochwyt, klamka obustronna oraz standardowa i płaska klamka z szyldem PZ (na kluczyk).

Klamki Siegenia

black
old gold
silver
tytan
white

Skontaktuj się z nami

Salon  sprzedaży

ul. Floriańska 20,

09-500 Gostynin

Godziny otwarcia

pon.- pt. : 9,00 –16,00

sob. : 9,00 – 13,00