787 03 13 13
Zaznacz stronę

AUTOMATYKA POGODOWA

Stań się panem swojego tarasu

Poznaj 4 powody, dla których warto wyposażyć markizy tarasowe w napęd:

 

Bez względu na pogodę

Dzięki czujnikowi słońca i wiatru łatwo dostosowujesz rozłożenie markizy tarasowej do warunków pogodowych. Możesz sprawić, że markiza otworzy się o wschodzie słońca, a zwinie wraz z pierwszymi podmuchami wiatru.

Zawsze bezpiecznie

System napędowy, który gwarantuje pełne zwinięcie markizy wewnątrz szczelnej kasety, która zabezpiecza ją przed wniknięciem wody do wewnątrz. Jednocześnie układ odpowiedzialny za naprężenie płótna, zadba o estetyczny wygląd całej struktury zaraz po jej rozwinięciu.

Bez wysiłku

Zyskujesz możliwość sterowania swoimi markizami, ogrzewaniem i oświetleniem tarasowym za pomocą smartfona lub pilota

Komfort termiczny

Dzięki systemom oświetleniowym i grzewczym Somfy, możesz korzystać ze swojego tarasu nie tylko latem, ale również zimą. Zyskujesz możliwość sterowania swoimi markizami, ogrzewaniem i oświetleniem tarasowym za pomocą smartfona lub pilota

Czujnik wiatrowy czujniki reaguje na drgania markizy, mierzone w trzech kierunkach. Przy przekroczeniu zadanych wartości progowych obciążenia markizy, odpowiedni sygnał z czujnika do napędu powoduje zwinięcie markizy. Dodatkowo czujnik potrafi odróżnić pojedyncze podmuchy od wichury i zareagować we właściwy sposób.

 

Sterowanie
odbywa się drogą kablową lub radiową. Awaryjnie zwijanie markizy za pomocą korby (NHK) pozwala zwinąć osłonę w przypadku braku prądu. Dostępna technologia dwukierunkowej komunikacji radiowej io-homecontrol zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo

 

Promienniki Ciepła – Solamagic

Eitują fale cieplne oraz widzialne światło. Natychmiast ogrzewają ciało i przedmioty w swoim zasięgu na podobnej zasadzie jak słońce. Ciepło jest odczuwalne bezpośrednio po uruchomieniu i pozostaje odczuwalne nawet podczas wiatru. Włącznik umieszczony na obudowie. Dostępne są modele o różnej mocy:

1000 V
zasięg: 7 m²
kolor: biały lub srebrny
montaż: do ściany, sufitu lub markizy
 
1400W
zasięg: 12 m²
kolor: biały lub srebrny
montaż: do ściany, sufitu lub markizy

Potrzebujesz więcej informacji